کارگو تجارت مشتاقی
09159153214
پرش به محتوا

بهترین مشاوره در مورد خرید چین را از ما بخواهید

خانه » وبلاگ بازرگانی مشتاقی » کارگو چیست؟

کارگو چیست؟

  • از

ریشه واژه کارگو چیست؟

“کارگو” در واقع به معنای بار و محموله است. در حوزه تجارت و بازرگانی، این اصطلاح به معنای حمل بار یا محموله استفاده می‌شود. وقتی در مورد کارگو از کشوری به کشور دیگر صحبت می‌شود، منظور حمل کالا و بار از کشور مبدأ به کشور مقصد است. کارگو به محصولات یا کالاهایی اشاره دارد که با استفاده از وسایل نقلیه مانند کامیون، ون، هواپیما، قطار یا کشتی حمل می‌شوند تا به مقصد برسند. معنی کارگو را می‌توان معادل کلمه بار در فارسی دانست. این کلمه برای اولین بار در سال ۱۶۵۰ در زبان انگلیسی با معنی “بارگیری بار در کشتی” به وجود آمد. این کلمه از واژه اسپانیایی “cargo” گرفته شده و به معنی “بار” است که ریشه آن هم اسپانیایی است.

کارگو به محموله یا باری اطلاق می‌شود که باید از یک مکان به مکان دیگر منتقل شود. در ادبیات ترابری، این واژه برای بارهای دارای حجم استفاده می‌شود. کارگو می‌تواند انواع مختلفی از بارها را شامل شود، مانند تلویزیون، میز، یخچال و غیره. خدمات کارگو عمدتاً توسط شرکت‌های حمل و نقل و لجستیک ارائه می‌شود و در فرایند حمل و نقل و توزیع کمک می‌کند. مردم در سراسر جهان کالاهایی را می‌بینند که ساخت کشور خودشان نیستند.

پیشنهاد مطالعه: سرمایه گذاری در چین

محموله هوایی داری حجم

حمل و نقل هوایی کارگو به عنوان سریع‌ترین و اطمینان‌بخش‌ترین روش حمل‌ونقل کارگو محسوب می‌شود. این روش قابل استفاده برای انواع بارهای حجیم و سنگین، محصولات الکترونیکی و دارویی است. در این روش، برای انتقال بارهای حجیم که هر واحد آن بیشتر از ۳۰ کیلوگرم وزن دارد، از هواپیماهای غیرمسافربری استفاده می‌شود. به طور معمول، بارهایی که وزن هر واحد آن بیشتر از ۳۰ کیلوگرم است، نمی‌توانند با روش‌های دیگر مانند فریت بار یا حمل مسافری وارد شوند.

کارگو بازرگانی مشتاقی، کارگو هوایی از چین به ایران، کارگو چین به ایرانی هوایی

کارگو از چین به ایران هوایی

کارگو از چین به ایران هوایی یکی از روش‌های محبوب برای حمل و نقل بین‌المللی است که بارها از طریق هواپیما ارسال می‌شوند. این روش سریعتر از کارگو دریایی است و بسیاری از بازرگانان برای حمل بارهای وارداتی از آن استفاده می‌کنند.

برای افرادی که می‌خواهند محموله‌ای را از چین به ایران وارد کنند، همیشه چالش‌های زیادی وجود داشته است. خرید کالا از چین و وارد کردن آن به ایران مشکلاتی را برای دیگران به همراه دارد. علاوه بر هزینه‌های سفر و اقامت در چین، باید با شهرهای تجاری آن آشنا شده و کالای مورد نظر را با بهترین وضع و کمترین قیمت پیدا کنید. همچنین، هزینه‌های مترجم و سردرگمی در شهرهای مختلف برای خرید کالا را نیز باید در نظر بگیرید. بعد از انجام تمامی این مراحل، باید روشی مطمئن و اقتصادی برای ارسال کالای خود از چین به ایران پیدا کنید. بهترین راه برای این کار استفاده از کارگو چین به ایران است.

برای ارسال محموله خود با کارگو از چین به ایران به بهترین شکل ممکن، باید از خدمات یکی از شرکت‌های فعال در زمینه کارگو استفاده کنید تا بار شما به صورت صحیح و سالم به مقصد برسد. تصور کنید بعد از تمامی دردسرها و هزینه‌های بالا، بار شما به دستتان نرسد! این تجربه بسیار ناخوشایند است. آشنایی با مراحل واردات از چین یکی از عوامل مهم برای وارد کردن کالا است. برای واردات از چین، نیاز به اطلاعات در مورد قوانین و مقررات تجارت، نیازهای وارداتی کشور و سایر موضوعات دارید.

یکی از بهترین روش‌ها برای واردات از چین استفاده از کار کارگو بازرگانی مشتاقی است. ترخیص کالا وارداتی از گمرک نیز یکی از مسائل مربوط به واردات کالا از چین است که نیاز به دانش و تجربه کافی در این زمینه دارد. اطلاعات کامل در مورد تعرفه‌های گمرکی و شرایط قانونی انجام این کار یکی از عوامل مهم در زمینه ترخیص کالا وارداتی از چین است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید