کارگو تجارت مشتاقی
09159153214
پرش به محتوا

بهترین مشاوره در مورد خرید چین را از ما بخواهید

خانه » وبلاگ بازرگانی مشتاقی » سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در چین

  • از

سرمایه گذاری در چین چگونه است؟

یکی از مدل‌های سرمایه‌گذاری در چین، ثبت شرکت است که حسن های فوق‌العاده‌ای دارد. اما باید توجه داشت که کار آسانی نیست و پروسه آن حدود دو تا چهار ماه زمان می‌برد. یک نکته جالب این است که حتی با سرمایه حدود ۱۰ هزار یوآن هم می‌توانید در این کشور شرکت ثبت کنید. در چین، انواع روش‌های ثبت شرکت وجود دارد از جمله ثبت شرکت متعلق به شرکت‌های خارجی، ثبت شرکت در منطقه آزاد چین، ثبت شرکت سرمایه‌گذاری اشتراکی با سهام چین، ثبت دفتر شعبه و نمایندگی در چین و ثبت شرکت‌های ساحلی در چین. برای دریافت اقامت دائم در چین، باید سه سال از ثبت شرکت شما گذشته باشد و در این مدت باید سابقه پرداخت مالیاتی خوبی داشته باشید. با این حال، باید توجه داشت که اخذ اقامت دائم از طریق ثبت شرکت، کار آسانی نیست. دولت چین همچنین ویزای تجاری یک‌ساله برای ثبت شرکت ارائه می‌دهد. به دلیل جمعیت بسیار زیاد چین، افراد می‌توانند از طریق اتاق بازرگانی ایران و چین کارهای شرکت را هدایت کنند و با ویزای تجاری یک ساله به راحتی رفت و آمد کنند.

 

هزینه خرید ملک در چین

  • قیمت در هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر: ۵۰۷۷۳/۲۷ یوآن نیز می باشد.
  • قیمت در هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج شهر: ۲۵۷۸۲/۴۸ یوآن نیز می باشد .

برای خرید ملک در کشور چین به عنوان یک خارجی، لازم است مراحل زیر را طی نمایید :

۱. دریافت مدرک اقامت در چین: اول باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد حداقل یک سال در چین اقامت را گذرانده اید . می‌توانید این مدرک را از دفتر امنیت عمومی شهرداری محلی خود دریافت نمایید.

۲. پیدا کردن ملک برای فروش در چین: می‌توانید به تنهایی به دنبال ملک مناسب باشید یا یک کارگزار استخدام نمایید  تا به دنبال ملک برای شما نیز  باشند.

۳. امضای توافق‌نامه: با صاحب ملک به توافق برسید و یک درصد از قیمت خرید را به فروشنده پرداخت کنید.

۴. امضا قرارداد فروش رسمی: شما و فروشنده باید یک قرارداد فروش رسمی در محضر اسناد بصورت رسمی امضا نمایید . قرارداد رسمی ، هم‌چنین باید در رجیستری محلی ثبت شود.

۵. انتقال نام به مالک: برای انتقال سند مالکیت به دفتر انتقال سند که در محله های نزدیک خود دارید مراجعه کنید.

وقتی ملک انتخاب شد، پیش پرداختی حدود ۸۲۹ الی ۴۹۷۴ دلار آمریکا همراه با امضای پیشنهاد خرید مسکن کالای پکن باید بپردازید. پرداخت اولیه معمولاً سی درصد قیمت خرید است که با امضای قرارداد پیش‌فروش مسکن کالای پکن، پرداخت می‌شود. پس از ثبت قرارداد، باقی مانده  باید پرداخت شود.

پیشنهاد مطالعه: خرید کالا از چین

سرمایه‌گذاری در چین از طریق خرید اوراق قرضه

یکی دیگر از انواع سرمایه گذاری در چین، خرید اوراق قرضه است. علی‌رغم تنش‌های ژئوپلیتیکی، سرمایه‌گذاران خارجی و موسسات مالی هم‌چنان متولی  سرمایه‌گذاری در چین هستند و درخواست برای اوراق قرضه بعد از به سلامتی رسیدن همه‌گیری کرونا زیاد شده است. اوراق قرضه شرکت‌های چینی هم‌چنین دارای بازدهی بسیار جذاب و دامنه بسیار گسترده‌تر با خطرهای  کوتاه مدت نسبت به سایر بازارهای اعتباری جهانی هستند. بازار سرمایه‌گذاری طی پنج سال گذشته عملکرد نسبتاً ثابتی داشته است. در شرایط تاریخی با نرخ بهره کمتر  امروز، این درآمد اضافی و مزایای اضافی می‌توانند برای سرمایه‌گذاران ارزش زیادی داشته باشد .

شش دلیل جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار اوراق قرضه چین

  • ارزش‌گذاری‌ها و بازده‌های جذاب
  • قوی بودن اصول اساسی چین
  • بازار قوی چین آن را محکم تر  به کووید -۱۹ می‌کند
  • مالک بودن داخلی یک پشتیبانی فنی قوی است
  • بازار اوراق قرضه چین عمیق است و ارتباط زیادی با سهام و اوراق قرضه جهانی نیز  دارد.

سرمایه گذاری در چین، سرمایه گذاری در کشور چین، بهترین راه سرمایه گذاری در چین

استاندارد های سرمایه گذاری در چین

یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت به چین از طریق سرمایه گذاری باید از آن آگاهی بسیار جامع و کاملی داشته باشند ، استاندارد های سرمایه گذاری چین و نرخ مصادره اموال نیز  می باشد. سرمایه گذاری در کشور چین، قوانین و مقررات خاص خود را دارد. همه ی  شرکت های خصوصی که مالکان آنها خارجی هستند، موظف اند از قوانین و مقررات چین پیروی نمایند.

همان طور که می دانید، سرمایه گذاری در کشور های خارجی، ریسک بیشتری دارد و سرمایه گذاران همیشه به دنبال محلی کاملا امن برای سرمایه خود به دنبال هستند  که بتوانند با خیال راحت سرمایه خود را در آن نگهداری نمایند.

در خصوص مصادره اموال و محروم کردن سرمایه گذاران خارجی از سرمایه شان، کشور چین یکی از کشور هایی است که در این خصوص رفتاری تبعیض آمیز را نمایش می دهد  و در برخی از موارد اقدام به سلب مالکیت سرمایه متقاضیان خارجی نیز می نمایید و هیچگونه خسارت وارد شده را به آنها پرداخت نمی نماید. به طور کلی، نرخ مصادره اموال در کشور چین کمی خطرپذیر است  و پیشنهاد نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید