کارگو تجارت مشتاقی
09159153214
پرش به محتوا

بهترین مشاوره در مورد خرید چین را از ما بخواهید

حمل کالا از چین به ایران

حمل کالا از چین مثل سایر موضوعات کشور نسبت به تحریم ها تاثیر پذیر است. به طور کلی واردات کالا از چین وابسته به تحریمات کشور است. در نتیجه روش های زیادی وجود دارد که با نظر به شرایط روز مناسب ترین گزینه حمل کالا از چین، برای واردکنندگان و تاجر های ایرانی بررسی و انتخاب می شود. شیوه های گوناگون حمل و نقل از حیث:

 ۱. زمان تحویل بار از چین به ایران

 ۲. هزینه تحویل بار از چین به ایران

 ۳. امنیت کالای شما

بسیار متفاوت می باشد. بنابراین به عنوان واردکننده کالا از چین باید با وارسی شرایط کسب و کار خود و کالای مورد نظرتان و میزان منفعت ناشی از واردات آن مرسوله، برترین گزینه جهت حمل بار از چین را انتخاب کنید. در ادامه شما را با روش های متعدد حمل کالا از چین آشنا می کنیم.

انواع روش های حمل کالا از چین به ایران

• حمل بار هوایی از چین

 حمل بار هوایی از چین، مهم ترین برتری که نسبت به سایر روش ها دارد، صرفه جویی در زمان و امنیت کالا است. از این طریق نگران آسیب دیدگی و یا مفقودی کالا نباشید. امن ترین راه جهت ارسال بار به ایران حمل بار هوایی از چین است. اما محدودیت هایی هم دارد به طور مثال، شما نمی توانید هر کالایی را از این راه وارد کنید و هزینه این روش از روش های دریایی و زمینی بیشتر است.

از مهم ترین خدماتی که به وسیله گروه بازرگانی به واردکنندگان و بازرگانان ایرانی ارائه می شود، خدمات حمل بار هوایی از کشور چین و هنک کنگ و امارات متحده عربی به ایران است،به سبب امکان ارائه خدمات حمل و نقل هوایی از مبدا چین به مقصد ایران و با نگرش به محدودیت های موجود به واسطه تحریم های سیستم حمل و نقل بازرگانی مشتاقی خدمات حمل و نقل هوایی خود را از راه  شبکه حمل و نقل در کشور های چین، هنگ کنک، ایران و امارت متحده عربی مناسب با کالای مورد نظر مشریان گرامی عرضه می نماید. خدمات حمل بار هوایی به ۳ روش کارگو و اکسپرس و خرده بار از کشورهای چین، هنگ کنگ، امارات متحده عربی، به مشتریان گرامی ارائه می شود. سرافرازیم که اعلام کنیم حمل بار هوایی از کشورهای چین و هنگ کنگ توسط سرویس مختص این شرکت با هزینه ای مناسب به واردکنندگان کالا و تجار گرامی ارائه می شود. در خصوص بازه وزنی مرسولات، در سرویس حمل بار هوایی امکان ثبت بازه وزن ۱۰ کیلوگرم  تا ۱۵۰۰۰ کیلوگرم را دارید. میتوانیم در سریعترین زمان ممکن بین ۲ الی ۴ روز کاری از کشورهای ذکرشده به ایران برای مشتریان گرامی مراتب حمل بار را انجام دهیم.

حمل کالا از چین، حمل کالا از چین به ایران، حمل بار از چین

• حمل درب به درب door to door (چین – ایران)

حمل درب به درب چین به ایران، یکی از خدمات خاص بازرگانی مشتاقی به جهت سهولت در کار مشتریان عزیز است. پیوسته به دلیل اینکه کشور چین بزرگترین شرکای تجاری ایران به شمار میرود بازرگانان ایرانی نگاه خاصی به خرید و واردات کالا از چین دارند تا جایی که ۹۰ درصد آنان سالهاست  کالاهای مورد نیاز خود را از فراهم کننده یا تولید کننده های چینی تامین میکنند و حجم واردات کالا از چین به ایران اخیرا به بالاترین حد خود رسیده است، از این جهت ما در گروه بازرگانی مشتاقی جهت ساده کردن امور واردات کالا از چین به شیوه ایمن و مطمئن اقدام به تاسیس سرویس های حمل درب به درب از چین به ایران به دو روش حمل هوایی و دریایی کرده ایم، از اصلی ترین دغدغه های واردکنندگان کالا میتوان به فرایند ترخیص کالا از گمرک اشاره کرد. بیشتر تجار ایرانی تمایل دارند که فرایند حمل و ترخیص کالای خود را به یک مجموعه بازرگانی واگذار کنند تا با خیالی راحت کالای خود را در ایران تحویل بگیرند ( کار را به کاردان بسپارند). از این جهت مشتریان عزیز میتوانند با کارشناسان بازرگانی مشتاقی ارتباط گیرند و از هزینه های کلی واردات کالای خود که شامل هزینه حمل (هوایی یا دریایی) و هزینه ترخیص کالا و … می باشد اطلاع کسب کنند.در سرویس حمل درب به درب ایران به چین، تاجران گرامی نیازی نیست که نگران مسائل حمل کالاهای خود و یا هزینه ها و مدارک لازم  نظیر کارت بازرگانی، ثبت سفارش و … باشند. همه ی این امور به صورت ۰ تا ۱۰۰ بر عهده بازرگانی مشتاقی خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: خرید کالا از چین

• حمل بار دریایی

قطعا ارزانترین و به صرفه ترین روش حمل کالا از چین حمل بار دریایی است . بنادر بوشهر، خرمشهر، بندرعباس و لنگه و ماهشهر… جزو مقاصد اصلی ارسال کالا از طریق دریا از چین به ایران هستند. از بعد هزینه‌های ترخیص و آسودگی و تسریع کار، بندرعباس و بندر بوشهر برای حمل بار دریایی از چین به ایران گزینه‌های مناسب تری هستند.

در نتیجه اگر به دنبال ارزانترین روش حمل کالا جهت واردات از چین به ایران هستید و یا کالای وارداتی شما شامل تناژ بالا است و حمل محموله های سنگین را در نظر دارید و یا امکان حمل به صورت هوایی به هر دلیلی امکان پذیرنیست؛ یا به صرفه نباشد، ما به شما حمل به شیوه دریایی را توصیه میکنیم، خدمات حمل دریایی گروه بازرگانی مشتاقی بدون واسطه و با هزینه ی مناسب و شرایط، به واردکنندگان کالا و تجار ایرانی ارائه میگردد. حمل دریایی از کشور چین به دو صورت زیر به مشتریان گرامی ارائه میگردد.

  • فول کانتینر (FCL)
  • خرده بار یا فله ای(LCL) 

حمل بار دریایی، حمل بار از چین به ایران، حمل بار با کشتی از چین

انواع حمل بار دریایی از چین به ایران

1. حمل و نقل کانتینری از چین به ایران (Container Ships)

حمل کالا از چین به ایران معمولا به صورت دریایی و توسط کشتی‌های کانتینردار انجام می شود. انواع کالا با کشتی‌های کانتینری، ازبنادر صادراتی چین به شهرهای بندرعباس، خرمشهر و بوشهر در ایران منتقل می گردد. از اصلی ترین مزایای حمل‌ و نقل کانتینری از چین به ایران میتوان موارد زیر را نام برد:

  • واردکنندگان میتوانند برای تحویل و فروش کالاهای خود،زمان بندی دقیقی داشته باشند؛این یکی دیگر از ویژگی های حمل و نقل کانتینری از چین به ایران است.
  • حمل‌ و نقل کانتینری از چین به ایران  از لحاظ هزینه تمام شده یکی از شیوه‌های حمل کالا مقرون به صرفه از چین به ایران محسوب می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: سرمایه گذاری در چین

2. کانتینر دربستی FCL (Full Container Loading)

کانتینر دربستی یکی دیگر از روش های حمل کالا از چین است. اگر حجم بار شما به حدی باشد که بتواند به طور کامل یک کانتینر را پر کند، برای حمل بار از شیوه کانتینر دربستی استفاده می‌ گردد. البته یک نکته مهم دیگر در بارهای FCL  وجود دارد. در روش FCL ، به سبب اینکه بارگیری کانتینر توسط فرستنده بار یا پیمان‌کار آن انجام می‌ گردد، شرکت حمل‌کننده (CARRIER) مسولیت کمتری را پذیرا می شود و شما به صورت کلی در رابطه با سلامت و کیفیت بار با فرستنده بار طرف هستید. در این شیوه، حتی اگر میزان بار کمتر از ظرفیت کامل کانتینر باشد، باز هم محموله FCL یا کانتینر دربستی است و شما باید هزینه کامل یک کانتینر را پرداخت کنید. و چون بارگیری و چینش بار توسط  فرستنده بار انجام می شود، مسئولیت حمل کننده در FCL تا حدودی کمتر است. در نتیجه اگر احیانا بار دچار خسارت به دلیل بارگیری و چینیش بار نامناسب باشد شرکت فرستنده باید پاسخ بدهد. پس بهتر است از شرکت فرستنده ای استفاده کنید که بار شما را گارانتی کند. کلا بین دو شیوه FLC/LCL حمل به شیوه کانتینر دربستی امن تر و منظم تر است.

حمل بار از چین به ایران صورت خرده بار

حمل بار از چین به ایران به صورت خرده، یکی دیگر از روش های حمل بار است. خرده بار  (Low Container Loading) LCL شیوه حمل خرده ‌بار کانتینری، در مورد بارهای کمتر از ظرفیت یک کانتینر است. در این روش، به منظور کاهش هزینه، شرکت حمل‌کننده یا (CARRIER) کالای شما را با بقیه بارهای مشابه در یک کانتینر حمل می‌کند. طبیعتا از این شیوه مسئولیت حمل‌کننده بار، یا همان کرییر (CARRIER)، نسبت به حفظ سلامت بار بیشتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید